Komunitní centrum Protěž II

Komunitní centrum Protěž II


Komunitní centrum Protěž II poskytuje psychosociální podporu a odborné poradenství každému, kdo se ocitl v těžké životní situaci a potřebuje pomoc. Soustředíme se zejména na prevenci sociálního vyloučení, a proto se systematicky snažíme o aktivizaci místní komunity a zvýšení počtu dobrovolníků, kteří by nám pomohli s organizací volnočasových aktivit pro seniory a znevýhodněné jedince. Společně vytváříme prostor pro mezigenerační setkávání.

Právní poradenství zdarma

Nevíte si rady v situaci, kdy jste přišli o bydlení nebo řešíte záležitosti týkající se dědictví? Nebo jinou situaci a potřebovali byste se poradit s právníkem? Kontaktujte nás nejlépe pomocí telefonu nebo přijďte k nám a do týdne se v našem komunitním centru sejdete s právníkem, který vám zdarma poradí.

Psychologické poradenství zdarma

Necítíte se v pohodě? Máte úzkostlivé stavy nebo se zkomplikovaly vztahy u vás v rodině a nevíte, jak dál? Ohrožuje někoho z okolí závislost nebo jste o někoho přišli? V takových a podobných případech můžete docházet do našeho komunitního centra na psychoterapie zdarma, které Vám s Vaší situací zdarma pomohou. Stačí se telefonicky domluvit na termínu.

Nebojte se požádat o pomoc, proto tu jsme a rádi Vám pomůžeme.

Přednášky pro seniory


Zveme seniory na nový cyklus přednášek, které se budou konat od září do prosince 2020. Přednášky se budou konat vždy první úterý v měsíci od 14 – 16 hodin v prostorách Komunitního centra Protěž II, Praha 10 – Vršovice, Rybalkova 186/33.

Termíny přednášek:
  • 1. 9. Zdravý životní styl
  • 6. 10. Zásady posilování imunity
  • 3. 11. Pohybem ke zdraví
  • 1. 12. Vánoční tradice v Čechách

Vycházky nejen pro seniory


Zveme seniory i jejich rodinné příslušníky a další zájemce na komentované vycházky po Praze, které se budou konat každou druhou neděli v měsíci, vždy od 14 hodin. Sraz je na adrese Komunitního centra - Praha 10 Vršovice, Rybalkova 186/33.

  • 13. 9. Historie Karlova mostu a přilehlého okolí
  • 11. 10. Pražské parky - zajímavosti o vzniku
  • 8. 11. Národní muzeum
  • 13. 12. Návštěva betlémů

Život v Komunitním centru Protěž II